Каква е реалната битка?

0

Каква е реалната битка?
През какви трудности преминавате, свързани със собственото ви израстване или това на хората, за които се грижите?

Борите ли се с факта, че не получавате никаква благодарност, църквата ви не расте достатъчно или не успявате да станете известни?

Желаете да откриете своето място или не знаете по какъв начин бихте могли да служите?

Имате ли проблем с налагането на авторитета си сред околните?

Дали вашите затруднения се свеждат до бройките, сградата, растежа или финансите?

 

Апостол Павел никога не споменава, че се бори с някое от тези неща. Той споделя:

Желая да знаете в каква голяма борба съм заради вас и заради онези, които са в Лаодикия, и заради всички, които не са ме видели лично.

(Колосяни 2:1)

 

Накратко Павел споделя: ‘Искам да видя промяна в живота ви и наблюдавам как Бог действа във вас. Не искам да агонизирам заради нещата, през които преминавам, но поради вашия растеж и узряване, намирайки пълнотата в Господ Исус Христос. В това се изразява борбата, през която преминавам.’

 

Когато искаме да си създадем име и да изградим нашето лично царство, доказвайки неща на околните, или дори на самите себе си  – ние всъщност се борим по начин, който не подобава на верния пастир. Ако искаме да сме истински служители, не трябва да мислим за себе си, за служението ни или за нашата позиция. Борбата ни би трябвало да се изразява в устояването на верността ни към хората, към които Бог ни е призовал да служим.

 

Павел ни споделя: ‘Боря се с всичката енергия, чрез която Той мощно работи в мен. Извършвайки всичко това, пред мен се откриват някои трудности, които ми пречат да върша онова, за което съм призван от Бога – да ви съградя.’

 

Ако и ние като лидери се борим с тези неща, за нас има добри новини. Това е Божията дейност. Ако страдаме сами, няма да притежаваме достатъчно енергия, нито да оцелеем, нито да се развиваме.

 

Ако воюваме със силата на Светия Дух, действаща чрез нас, то ние може да славим Бога чрез всичко, през което преминаваме. Може да изпитваме всякакви трудности, изпитания или разочарования, но във всички тях ще използваме силата на Светия Дух. Силата не се състои в нашата енергия, а в тази на Светия Дух. Ето какво ни написа Павел в подобна ситуация:

 

Затова се радвам на немощите си, на хулите, скърбите, гоненията, притесненията заради Христос – защото когато съм немощен, тогава съм силен.

(2 Коринтяни 12:10)

 

Каква е реалната битка?

Каква е реалната битка?

Каква е реалната битка? През какви трудности преминавате, свързани със собственото ви израстване или това на хората, за които се грижите? Борите ли се с факта, че не получавате никаква благодарност, църквата ви не расте достатъчно или не успявате да станете известни? Желаете да откриете своето място или не знаете по какъв начин бихте могли да служите? Имате ли проблем с налагането на авторитета си сред околните? Дали вашите затруднения се свеждат до бройките, сградата, растежа или финансите?   Апостол Павел никога не споменава, че се бори с някое от тези неща. Той споделя: Желая да знаете в каква голяма борба съм заради вас и заради онези, които са в Лаодикия, и заради всички, които не са ме видели лично. (Колосяни 2:1)   Накратко Павел споделя: ‘Искам да видя промяна в живота ви и наблюдавам как Бог действа във вас. Не искам да агонизирам заради нещата, през които преминавам, но поради вашия растеж и узряване, намирайки пълнотата в Господ Исус Христос. В това се изразява борбата, през която преминавам.’   Когато искаме да си създадем име и да изградим нашето лично царство, доказвайки неща на околните, или дори на самите себе си  - ние всъщност се борим по начин, който не подобава на верния пастир. Ако искаме да сме истински служители, не трябва да мислим за себе си, за служението ни или за нашата позиция. Борбата ни би трябвало да се изразява в устояването на верността ни към хората, към които Бог ни е призовал да служим.   Павел ни споделя: ‘Боря се с всичката енергия, чрез която Той мощно работи в мен. Извършвайки всичко това, пред мен се откриват някои трудности, които ми пречат да върша онова, за което съм призван от Бога - да ви съградя.'   Ако и ние като лидери се борим с тези неща, за нас има добри новини. Това е Божията дейност. Ако страдаме сами, няма да притежаваме достатъчно енергия, нито да оцелеем, нито да се развиваме.   Ако воюваме със силата на Светия Дух, действаща чрез нас, то ние може да славим Бога чрез всичко, през което преминаваме. Може да изпитваме всякакви трудности, изпитания или разочарования, но във всички тях ще използваме силата на Светия Дух. Силата не се състои в нашата енергия, а в тази на Светия Дух. Ето какво ни написа Павел в подобна ситуация:   Затова се радвам на немощите си, на хулите, скърбите, гоненията, притесненията заради Христос – защото когато съм немощен, тогава съм силен. (2 Коринтяни 12:10)  

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.