Най-младата олимпийка цитира пророк Исая, след като спечели златен медал

0

Шестнадесетгодишната гимнастичка Хезли Ривера благодари на Бога и цитира стих от Стария завет, след като Съединените щати спечелиха златото в отборната гимнастика тази седмица в Париж.

Женският отбор по гимнастика на САЩ спечели златн…

Най-младата олимпийка цитира пророк Исая, след като спечели златен медал Шестнадесетгодишната гимнастичка Хезли Ривера благодари на Бога и цитира стих от Стария завет, след като Съединените щати спечелиха златото в отборната гимнастика тази седмица в Париж.   Женският отбор по гимнастика на САЩ спечели златния олимпийски медал във вторник, помагайки на страната да стане първата записала 3000 медала в своята олимпийска история.   Петте носителки на златни медали в женския отбор по гимнастика на САЩ включват 27-годишната Симон Байлс, 24-годишната Джейд Кери, 23-годишната Джордан Чайлс, 21-годишната Суниса Лий и Ривера.   Ривера, която влезе в историята като най-младата атлетка в олимпийски отбор на САЩ във всички спортове след Кери Страг, която беше на 14 през 1992 г., не се посвени да сподели как нейната християнска вяра ѝ е помагала, докато израства в кариерата си.   „Златен олимпийски медалист. Не мога да бъда по-благодарна и супер горда с този отбор“, написа Ривера в публикация в социалните мрежи, след като отборът си осигури златото. Младата състезателка цитира Исая 40:31.   Пасажът от Исая гласи: „Но онези, които се надяват на Господа, ще подновят силата си. Ще се издигнат на криле като орли; ще тичат и няма да се уморят, ще ходят и няма да отслабнат."   Ривера спечели златен медал за крайната победа на отбора, въпреки че не участва във финалите във вторник.   Тя направи своя олимпийски дебют в неделя в предварителния кръг на състезанието по гимнастика за жени, където участва на два уреда.   Christian Post