Поне 141 загинали след срутване на мост в Индия
Според данни на местните власти пешеходният мост от колониалната епоха на 19-ти век над река Мачу в района на Морби в западен щат на Индия се е срутил, защото не е могъл да издържи тежестта на голямата тълпа, стояща върху него. В момента военните из…
Според данни на местните власти пешеходният мост от колониалната епоха на 19-ти век над река Мачу в района на Морби в западен щат на Индия се е срутил, защото не е могъл да издържи тежестта на голямата тълпа, стояща върху него. В момента военните издирват оцелели. До момента най-малко 177 оцелели са извадени от реката, като някои са хоспитализирани в критично състояние, съобщава BBC.
Загиналите са най-малко 141.
„Имаше твърде много хора на моста. Едва можехме да се движим“, казва един от оцелелите, 27-годишният Сидик Баи, докато се възстановява от наранявания в местна болница.
Сидик скочил във водата, когато мостът започнал да се напуква. Той споделя още, че негов приятел е бил затиснат от металното платно на моста и е починал.
„Всички викаха за помощ, но един по един всички започнаха да изчезват във водата“, добавя Сидик.
Мостът е бил отворен четири дни по-рано за новата година на Гуджарати, след като е бил затворен в продължение на шест месеца заради ремонт.
„Рядко в живота съм изпитвал такава болка“, казва премиерът Нарендра Моди на обществено събитие в понеделник след срутването на моста. "Дълбоко съм натъжен от тази трагедия“.
Според CBC изборите за правителството на щата Гуджарат са планирани да се състоят през следващите месеци. Опозиционните партии призовават за разследване на срутването, твърдейки, че мостът е бил отворен отново без разрешение за безопасност. Въпреки че твърдението не може да бъде независимо потвърдено, правителството на щата обяви създаването на специален екип за разследване на трагедията.
Индия има дълга история на опасения за инфраструктурата, които често водят до значителни бедствия по нейните магистрали и мостове.
Индия не е единствената страна, която наскоро е претърпяла инцидент с масови жертви. През уикенда най-малко 153 души бяха убити след блъсканица на фестивал за Хелоуин в Сеул, Южна Корея.
По време на футболен мач на 1 октомври полицията в Индонезия използва сълзотворен газ, за да потуши бунт сред футболни фенове, който доведе до блъсканица, която уби 135 души.
Източник: Christian Headlines